Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

                                    

Obrazek

 

Vánoce jsou považovány za svátky klidu a pohody.

Přejeme si vzájemně šťastné a veselé, a přitom se stále častěji v době adventní setkáváme s výrazy - vánoční stres, vánoční shon, vánoční deprese, vánoční blázinec. V mnohých případech se těšíme, až to bude za námi.

 

Obrazek

A je to tady zase! Vánoce klepou na dveře a začíná pravý vánoční shon. Nakoupit dárky, napéct cukroví, naladit slavnostní náladu, oprášit znalosti koled.

Někdo to miluje, pro někoho je to horor.                                                                                                                            To nás inspirovalo k vytvoření  ,,Vánočních novin ´´.
Všichni víme, kdy je Štědrý den. Vánoce přicházejí rok co rok ve stejnou dobu, a přesto se vždy cítíme kalendářem zaskočeni a máme problém vše včas stihnout.
Často tak usedáme ke štědrovečerní večeři tak unavení, že se nám o vánoční pohodě může jen zdát. Někteří z nás začali dokonce Vánoce nesnášet a vidí v nich jen stres, práci a zbytečné vyhazování peněz. Přitom stačí málo a nejkrásnější svátky roku si můžeme užít klidně a radostně.

Především je třeba si vše promyslet.

 

Je nezbytně nutné mít kompletně uklizený  byt?    

 Musíme mít napečeno deset nebo dokonce dvacet druhů cukroví? 

 Není to tak, že všichni doma mají zájem jen o dva nebo tři druhy a ty ostatní pečeme jen ze zvyku?  

Musí mít večeře tři a více chodů?                                                          

 Musíme se nutně zruinovat nákupem drahých dárků a vánočních dekorací? 

Nelze si udělat Vánoce tak, jak je měli naši předkové?

 Upřednostnit prožívání svátečních chvil v kruhu svých blízkých?    

 Přichystat se na Vánoce včas, v klidu a udělat si při tom radost při výrobě dárečků a vánoční výzdoby? 

 

Adventní období je čas, kdy se máme připravit na Vánoce hlavně sami. Zklidnit se, zamyslet se nad tím, co hezkého nám život přináší a co bychom si my přáli udělat pro své blízké. Připravit se na Vánoce tak, aby byly pro nás určitým zastavením v běhu života. Vychutnat si jejich krásnou atmosféru, kdy mají všichni k sobě blíž.

Možná, že když zvládneme správně prožít Vánoce, půjde nám vše snáze i v celém příštím roce. Vždyť nejdůležitější je správně si srovnat, co je v životě důležité a podle toho se zařídit.

 

Čím začít?                                                                                                                                           Třeba Třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu, uvaříte si kávu, zapálíte svíčku, v klidu si sednete a vše promyslíte.

 

Nevíte jak na to?

 

Proto tu jsou naše Vánoční noviny. Pro inspiraci, pobavení nebo jen počteníčko.

 

Adventní čas a jeho důležitá zastavení

Pranostiky

Vánoční dekorace

Vánoční sladké pokušení - cukroví atd.